Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o produkcji kontraktowej kosmetyków

09.06.20
Adex
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o produkcji kontraktowej kosmetyków

Wybór firmy, której powierzymy produkcję naszego kosmetyku powinna poprzedzić gruntowna analiza jej doświadczenia, portfolio klientów oraz stosowanych technologii. Jak wygląda proces produkcji kontraktowej kosmetyków lub produkcji kosmetyków pod własną marką w naszej firmie? Odpowiedź znajdą Państwo w artykule. 

Tworzenie receptury w oparciu o certyfikaty i wiedzę

Na podstawie informacji od klienta opracowujemy recepturę, która jest testowana zarówno w naszym laboratorium wdrożeniowym, jak i przez klienta. Posiadamy niezbędne certyfikaty –  ISO 22716 i IFS HPC, gwarantujące bezpieczną i zgodną z najwyższymi standardami europejskimi produkcję. Receptura jest akceptowana i wdrażana, a w razie zastrzeżeń dopracowywana. Podczas testów prosimy klientów o wypełnienie ankiet, które pozwalają obiektywnie ocenić recepturę. Istotnym elementem produkcji kontraktowej kosmetyków jest wykorzystywanie tylko sprawdzonych surowców, pochodzących od stałych dostawców. Etap opracowywania receptury przebiega pod ścisłą kontrolą technologów. Nim receptura zostanie zatwierdzona, poddawana jest badaniom dermatologicznym i mikrobiologicznym, które potwierdzają bezpieczeństwo ich stosowania i umożliwiają wprowadzenie kosmetyków do obrotu. 

Wsparcie graficzne, które wpływa na sprzedaż produktu

Kosmetyki produkowane w ramach produkcji kontraktowej przechodzą wiele etapów. Jednym z nich jest wsparcie w zakresie brandingu, czyli tworzenie logo, identyfikacji wizualnej i etykiety. Oferujemy wsparcie grafika, który stworzy projekt graficzny wszystkich elementów identyfikacji wizualnej, proponując unikatowy font oraz koncepcję graficzną, które będą zgodne z branżą, duchem marki i dopasowane do grupy docelowej produktu. Wsparcie w produkcji graficznej zawiera również wizualizację opakowania, która pozwoli na zobaczenie produktu przed jego wyprodukowaniem.

Pomoc w dokumentacji i procesie rejestracji produktu

Udzielamy cennego wsparcia w zakresie dokumentacji i rejestracji kosmetyku. Wszystkie kosmetyki wyprodukowane przez nas podczas produkcji kosmetyków pod własną marką mogą być zarejestrowane do sprzedaży na terenie UE, co pomaga skierować je do dystrybucji na europejskich rynkach. Na życzenie naszych klientów przygotowujemy niezbędną dokumentację i rejestrujemy produkt w portalu CPNP.  Oferujemy wsparcie na każdym etapie produkcji kontraktowej kosmetyków dostosowując się do potrzeb naszych klientów.

 

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o produkcji kontraktowej kosmetyków

Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji