Jakie korzyści dla klienta płyną z produkcji kontraktowej?

11.12.20
Adex
Jakie korzyści dla klienta płyną z produkcji kontraktowej?

Produkcja kontraktowa niesie ze sobą szereg korzyści takich jak: brak konieczności inwestycji we własny park maszynowy, skorzystanie z wiedzy i know-how oraz doświadczenia ekspertów czy też kompleksowa obsługa – od doradztwa, poprzez produkcję aż po wprowadzenie produktu na rynek. 

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy zajmującej się produkcją kontraktową?

Produkcja kontraktowa to produkcja towarów na zlecenie wedle specyfikacji zamawiającego. Producent private label przejmuje cały ciężar produkcji na siebie, dostosowując procesy związane z wytwarzaniem produktu np. uruchomienie nowej linii produkcyjnej czy szkolenie personelu. Proces produkcji musi być zgodny z przyjętymi standardami – np. dla kosmetyków reguluje je norma ISO 22716 Kosmetyki.

Private label wiąże się z mniejszymi kosztami dla zamawiającego. Nie jest konieczne uruchomienie nowej linii produkcyjnej, przeszkolenie czy zatrudnienie dodatkowych pracowników i wdrażanie systemu GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Powierzamy zlecenie produkcji nowego produktu, który może być naszym dziełem lub opracowanego przez kontraktora, łącznie ze strategią, brandingiem i całą dokumentacją. Zatrudnienie firmy produkcji kontraktowej zmniejsza ryzyko niepowodzenia wynikającego z własnej produkcji. W razie większej skali produkcji możemy otrzymać atrakcyjne warunki cenowe, optymalizując koszty procesów produkcyjnych. Kontraktorzy dysponują najnowocześniejszym parkiem maszynowym i opracowują najwyższej jakości receptury i badania, przeprowadzane przez ekspertów. Private label to kompleksowa usługa, w skład której wchodzą: doradztwo, opracowanie receptur, badania w własnym laboratorium, projekt i druk opakowań, produkcja, konfekcjonowanie i logistyka oraz strategia sprzedaży i dystrybucja. Firma produkująca pierwszy raz dany produkt nie jest w stanie zapewnić wdrożenia produktu na takim poziomie, na jakim oferuje to kontraktor.

W ramach private label otrzymujemy wsparcie organizacyjne, technologiczne i produkcyjne. Zyskujemy też gwarancję jakości opartą na certyfikatach, a także profesjonalne doradztwo ze strony sztabu ekspertów.

Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji