Dzielimy się wiedzą: definicja szamponów naturalnych

12.03.21
Adex
Dzielimy się wiedzą: definicja szamponów naturalnych

Szampony naturalne są stworzone w oparciu o surowce pochodzenia naturalnego. W ich składzie znajdziemy często składniki pochodzenia roślinnego takie jak: aloes, ekstrakt z bambusa czy olej z kokosa, które przynoszą włosom i skórze głowy nawilżenie, odżywienie oraz regenerację. 

Czego nie powinny zawierać szampony naturalne?

Szampony naturalne do włosów powinny zawierać jak najmniej substancji pochodzenia syntetycznego np. silikonów, politlenku etylenu. Substancje pochodzenia naturalnego powinny być pozyskiwane w procesach z tzw. zielonej chemii jak destylacja parą wodną czy tłoczenie. Niektóre organizacje certyfikujące np. Ecocert dopuszczają użycie do 5% syntetyków w składzie naturalnych kosmetyków. Syntetyczne nie znaczy bowiem gorsze – konserwanty, niektóre syntetyczne witaminy takie jak D-panthenol, korzystnie wpływają na jakość produktu i pielęgnują skórę oraz włosy. 

Poznajmy skład szamponu ekologicznego

Podstawą składu szamponów naturalnych do włosów i kosmetyków są roślinne ekstrakty. Ich obecność przyczynia się do wzmocnienia włosów i nadania im elastyczności oraz odżywienia. Mogą to być oleje roślinne z awokado, kokosa czy ekstrakty z zielonej herbaty, skórki pomarańczowej czy ryżu. Podczas wyboru szamponu naturalnego czy kosmetyków powinniśmy dokładnie zapoznać się z etykietą i upewnić się, że nie ma w niej składników, które mogą nie być odpowiednie dla naszych włosów czy skóry głowy. Niezależnie od naturalności, jeśli posiadamy wrażliwą skórę, warto wybierać szampony hipoalergiczne, które eliminują ryzyko uczulenia u jego użytkowników.

Opracowane w naszym laboratorium szampony naturalne do włosów na bazie naturalnego soku z aloesu są idealną propozycją dla wymagających włosów. Aż 97% składników pochodzenia naturalnego przekłada się na skuteczność szamponów i zadowolenie klientów. Dopracowane w każdym szczególe receptury naszych szamponów naturalnych mają korzystny wpływ na poprawę wyglądu i kondycji włosów. 

Aby dowiedzieć się więcej na temat naszych wyjątkowych szamponów aloesowych przeczytaj artykuł: https://adexcosmetics.com/aktualnosci/szampony-aloesowe/

W naszej ofercie znajdziesz również naturalne szampony na bazie ekstraktu z bambusa, oleju z kokosa czy awokado. Zachęcamy do kontaktu, aby poznać szczegóły tych wyjątkowych kosmetyków: https://adexcosmetics.com/kontakt/

Dzielimy się wiedzą: definicja szamponów naturalnych

Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji